LOADING...

Sıkça Sorulan Sorular

Ninova SmartLife tercihinizin en ilk nedeni zengin ürün gamı ve kablosuz yapıdır. Bir çok farklı özelleştirmeye müsaade eden ürün gamı sayesinde zengin bir alt yapı sunabildiği gibi, bu alt yapıyı kablosuz olarak sunması sayesinde gereksiz tadilat işlemlerinden sizi korur.

“Geleceğin yaşam alanlarını yönetmek” Bu minvalde mevcut her yaşam alanını geleceğin yaşam alanı kapsamına değerlendiriyoruz. Geleceğin yaşam alanlarını yönetirken de konfor, güvenlik ve tasarruf sunuyoruz.

Ninova Smartlife eski veya yeni farketmeksizin yaşam alanlarınızı akıllı sistemler ile donatan ve yapılarınıza akıllı sıfatı kazandıran bir şirkettir. Aydınlatma, iklimlendirme, güvenlik, elektrik ve konfor sistemlerini akıllandırma konusunda uzmanlaşmıştır. Ninova SmartLife ile evinizde bulunan cihazları uzaktan control edebilir, belirli senaryolar eşliğinde otomasyon süreçleri hazırlayabilir ve günlük rutin işlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri evinizde bulunan iklimlendirme, aydınlatma, güvenlik, elektrik ve konfor sistemlerinin otomasyon ile yönetilmesidir.

Ninova.com sitemizden müşteri destek birimine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Akıllı ev sahibi olmanın birinci şartı evinizde internet bağlantısının olmasıdır. İnternet bağlantısı olan evlerde kullanım amacına göre farklı ürünler seçilebilir. Ama Zigbee altyapısı nedeni ile en öncelikli ürün olarak gateway kullanılabilir. Bundan yola çıkarak temel anlamda bir evde en öncelikli kullanılacak gruplar aydınlatma, elektrik ve iklimlendirme grubu ürünlerdir.

Akıllı ev sistemleri yapınızın durumuna göre iki farklı kategoride akıllandırılabilir. Eğer eviniz sıfır bir yapı ise kablolu sistemler tercih edilebilir. Fakat mevcut bir yapıda tadilat ve benzeri süreçleri yaşamak için kablosuz sistemler kullanılabilir.

Ninova Smartlife uygulamamızı kullanarak Android veya IOS cihazlarınızdan Ninova Smartlife sisteminize internet üzerinden yada yerel ağdan erişim sağlayabilirsiniz.

– İklimlendirme ,
– Isıtma ve Soğutma ve işyeri veya ev ler için varış öncesi ısıtma ve soğutma ,
– Güvenlik ve Kapı Geçiş Kontrol,
– Enerji verimliliği kontrolu ve tasarruf,
– Gaz Kaçağı kontrolu,
– Su baskın kontrolu,
Amacı ile Yaşam alanınızı uygun maliyette daha konforlu ve kontrol altına almak isteyeceğiniz “Yat , Gemi , Ev , Ofis , Fabrika , Okul vb..” tüm yerlerde, Ninova Smart Life ürünleri kullanılabilir.

Güvenlik çözümlerimizi iki farklı başlık altında inceleyebiliriz. Dış ortam ve iç ortam. Dış ortamda NVR (Network Video Recorder.) kamera kayıt cihazlarımız, sirenlerimiz ve akıllı kapı kilitlerimiz ile güvenlik sağlarken, Iç ortamlarda kapı ve pencere sensörleri, hareket sensörleri,  su baskın sensörleri, gaz ve duman sensörleri ile güvenlik sağlamaktayız. Ayrıca yaşam alanınıza gelen direkt su elektrik ve gaz hatlarını kesebiliriz.

Ninova Smartlife diğer güvenlik ekipmanları ile en temel farkı senaryo desteği sağlamasıdır. Bir çok farklı değişken ile oluşturacağınız otomasyonlar sayesinde zamana bağlı, koşula bağlı veya isteğe bağlı onlarca farklı güvenlik senaryosu oluşturabilirsiniz. Bunları otomatik olarak gerçekleştireceğinden, senaryoları oluşturduktan sonra, sürekli kontrol etmenize gerek kalmayacaktır.

Konfor deyince aklımıza ilk gelen şey zamandır. Zaman kazandıran bütün uygulamalarımız konfor sınıfına girmektedir. Evinizde perdelerinizin açılıp kapanmasından, kumandalı cihazlarınızın kontrolüne kadar basit görünen fakat zamanınızı alan her şeyi tek bir uygulama üzerinden yönetmenizi sağlar.

Enerji fiyatlandırmalarının maliyetleri arttırdığı şu günlerde en önemli paramatrelerden biri olan tasarrufta temel alınacak iki undur vardır. Elektrik ve doğalgaz kullanımı. Ninova SmartLife ürünleri ile elektrik ve gaz kontrolünüzü yönetebilir, akıllı senaryolar ile sadece gerektiği zamanlarda kullanabilirsiniz. Bu şekilde gereksiz harcamalardan kaçınabilirsiniz..

Enerji tasarrufu alanında en önemli ürünlerimiz aydınlatma ve elektrik çözümlerimizdir. Aydınlatmalarınızı ister uygulama üzerinden, ister senaryo desteği ile sürekli kontrol altında tutabilirisiniz. Bunun yanı sıra elektrik aletlerinizin bağlı olduğu prizlerde düzenli kontrol sağlayabilir, senaryolar ile kullanımları optimize edebilirsiniz. Ayrıca enerji tasarrufu yaparak gezegenimizi korumaya katkı sağlayabilirsiniz

Ninova Smart Life ürünleri içersinde Yaşlı, Çocuk, Bakıcı, Hizmetli yada Görevlilerin Kullanabileceği 10” Daire içi Yönetim paneli bulunmaktadır. Böylece Panel üzerinden uygulama ile gerçekleştirilebilen her işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Internet kesintisinde sisteme dışarıdan müdahale yapılamaz. Ama kendi kapalı yapısı sayesinde iç ağ olarak çalışmaya devam eder.

İntercom cihazları bildiğiniz klasik interkomlar ile aynı işlevi görmektedir. Kapıya gelen kişinin görüntüsünü uygulama üzerinden görebilir, kendisine sesli olarak ulaşabilir veya gelen kişinin sesini duyabilirsiniz.

Evinize tadilat yapılmadan akıllı ev sistemleri montajı gerçekleştirilebilir.

Ortalama olarak 12 ay gibi pil ömürlerine sahiptirler. Fakat bunlar ideal durumlarda geçerlidir. Yoğun veya seyrek kullanımlarda pil ömürlerinde değişiklik olabilir.

Teknik olarak gerekli kurulum ve montaj yapısına hakim olabilirseniz sistemi farklı yapılarda taşıyarak kullanabilirsiniz.

Ürünlerimizin %95 i  kablosuz olup kablolu olarak kullanmak zorunda olduğumuz ürünlerde vardır.

Kullanılacak ürün gruplarına göre bir kaç ürün dışında inşaat işlemi gerektiren ürünümüz bulunmamaktadır.

Ürünlerim ile iletişim kurabilmek için internet ağınızın sürekli açık olması gerekmektedir.,